Kraina Malucha

O nas

Nowopowstała placówka żłobka przy ulicy Długosza 1 w Sosnowcu realizuje projekt  pn. "Maluszki do żłobka,rodzice do pracy ! - Aktywacja rodziców i opiekunów dzieci do lat 3" o numerze RPSL.08.01.03-24-07A8/17 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 do 2020, Działanie 8.1.3. Zapewnienie dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do lat 3.


Celem projektu jest ułatwienie powrotu na rynek pracy 60 rodziców/opiekunów (r/o) z terenu Sosnowa, poprzez utworzenie i utrzymywanie w okresie od 01.04.2019r. do 31.12.2020r. 30 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.


Dofinansowanie projektu z UE : 1 034 951,81 PLN


Od miesiąca Stycznia 2014r. placówka realizowała projekt pt. Dziecko i Żłobek = Praca + Zarobek - opieka żłobkowa kluczem do aktywizacji zawodowej rodziców i opiekunów dzieci z terenu Sosnowca. 

Dzieci biorące udział w projekcie miały zapewnione niższe opłaty za pobyt w żłobku.Niepubliczny Żłobek Kraina Malucha


został wpisany do rejestru żłobków i klubów dziedziecęcych


prowadzonych przez Prezydenta Miasta Sosnowiec w dniu


10.12.2012r. pod numerem 07/2012 ,statut i regulamin żłobka dostępny w zakładce Informator dla rodziców.

 


NOWY ODDZAIŁ ZAPRASZAMY !!!

 

LOKALIZACJA -

GŁÓWNA SIEDZIBA ULICA GWIEZDNA 24 W SOSNOWCU

2 ODDZIAŁ ULICA WYSPIAŃSKIEGO 89A W SOSNOWCU

!!!! ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!!


 

Zapraszamy Dzieci miedzy drugim a trzecim rokiem życia do udziału w zajęciach adaptacyjnych. Przygotujemy Twoją Pociechę do "życia przedszkolnego" - uczymy samodzielnego jedzenia, korzysania z toalety, samodzielnego mycia ząbków i rączek... i wiele, wiele więcej . Szczegóły w zakładce oferta - przedszkole. ZAPRASZAMY !!! Już dziewiąty Rok cieszymy się Państwa zaufaniem - Dziękujemy!

 

W trosce o bezpieczeństwo, komfort oraz zdrowie naszych podopiecznych przez ostatnie dziewięć lat doskonaliliśmy opiekę nad Państwa Dziećmi.

 

 

W 2008 roku rozpoczynaliśmy działalność od ośmiorga podopiecznych, 50 m2 oraz dwóch Pań do opieki :)

 

We września 2010 roku oddaliśmy do dyspozycji Państwa Dzieci 200 metrowy dom jednorodzinny położony w cichej i pięknej dzielnicy Sosnowca - Dębowa Góra ( okolice ulicy Andersa, ronda "Ludwik" )


Od grudnia 2012 zapraszamy do nowo powstałej Placówki przy ulicy Gwiezdnej 24.

 

Natomiast od styczniu 2017r zapraszamy do drugiego oddziłu naszego żłobka Kraina Malucha, położonego w Sosnowcu przy ulicy Wyspiańskiego 89a


Proponujemy długie godziny otwarcia od 6:00 do 17:00.


Istnieje również możliwość indywidualnego dostosowania godzin!

 

Przyjmujemy Dzieci już od 6-tego miesiąca życia!

 

Stworzyliśmy 3 grupy :

  • od 6 do 18 miesiąca życia - do 10 Dzieci w grupie
  • od 18 miesiąca życia do 3 lat - do 12 Dzieci w grupie
  • od 18 miesiąca życia do 3 lat - do 12 Dzieci w grupie

 

Każdą grupą opiekują się dwie Panie: Wychowawca Grupy oraz Pomoc Wychowawcy. Każda z opiekunek posiada wykształcenie pedagogiczne, kursy upoważniające do opieki nad Dziećmi oraz kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Zatrudniamy Panią Pielęgniarkę, która codziennie czuwa nad zdrowiem naszych podopiecznych.

Na terenie placówki znajdują się bogato wyposażone apteczki.

Współpracujemy z pediatrą, logopedą, dogoderaupeutą, stomatologiem oraz fizjoterapeutą, którzy regularnie odwiedzają naszą placówkę.

 

Każda grupa wiekowa posiada osobną bawialnię dostosowaną do wieku Dzieci w niej przebywających. Zabawki, sprzęty oraz meble posiadają atesty i certyfikaty, np. meble posiadają certyfikat wydany przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy COBRABID BBC.

W placówce znajdują się trzy sypialnie, szatnia, kuchnia mleczna, łazienka z brodzikiem, toaletą oraz umywalką przystosowaną dla naszych milusińskich.

 

Po każdym dniu zajęć wszystkie zabawki, półki, pomieszczenia itp. podlegają dezynfekcji specjalistycznymi produktami antybakteryjnymi firmy Nanotek.

Dodatkowo pokoje naświetlane są lampą bakteriobójczą UV-C.

 

Status oraz Regulamin Żłobka dostępne są w zakładce Informator dla Rodziców.